29 Martie 2024, 15:48:27 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: suspendare  (Citit de 5204 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
dansurducan
Incepător
*

Popularitate: 0
Mesaje: 2



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« : 14 Ianuarie 2014, 19:21:07 »

Dacă un utilizator înregistrat a primit o sancțiune de suspendare se poate ști sau poate fii informat prin mesaj pe ce perioada este aplicată sancțiunea?
Mă gândesc că administratorul sau sistemul aplică anumite sanțiuni bine motivate.
Dacă motivele se cunosc cred că și pedeapsa ar trebuii cunoscută.
Memorat
Lucian Velea
Administrator
Senior
*****

Popularitate: 51
Mesaje: 460



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #1 : 14 Ianuarie 2014, 21:05:57 »

Suspendările sunt dinamice, în sensul că nu sunt date la o dată pentru o perioadă de timp, ci la momentul în care se încearcă să se scrie ceva într-un formular, se fac o serie de evaluări ale activităţii precedente, pe mai multe segmente de timp.

Motivaţia este prezentată în momentul în care este afişată interdicţia. Înainte de apariţia interdicţiei, apar avertizări, care sugerează ce nu a făcut bine utilizatorul. Doar cineva care persistă în greşeală sau care nu înţelege despre ce este Citatepedia poate ajunge la suspendare. Din fericire, cei care ajung la suspendare se pot număra pe degete.
Memorat
dansurducan
Incepător
*

Popularitate: 0
Mesaje: 2



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #2 : 15 Ianuarie 2014, 09:06:11 »

Din pacate pot spune ca nu am primit nici o avertizare...
Mi-a fost sters un citat la care a comentat un "neinregistrat" de mai multe ori evident in mod rautacios.
Atunci am primit 7 zile.
Apoi am adaugat citeva citate printre care se aflau unele deja existente in baza de date. (ma refer in contul meu)
Faptul ca am publicat cateva citate fara a verifica existenta lor nu cred ca e un motiv de suspendare... (deja de peste 30zile)
Domnule administrator, dumneavoastra da-ti vina pe sistemul informatic al site-ului ca asa e conceput. Totusi trebuie sa se analizeze corect situatiile in care se sterg anumite texte.
Va multumesc.
Memorat
Lucian Velea
Administrator
Senior
*****

Popularitate: 51
Mesaje: 460



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #3 : 15 Ianuarie 2014, 10:04:42 »

Suspendările nu apar după câteva citate eliminate, ci după multe eliminări. Iar dacă suspendarea este mai lungă, înseamnă că au fost în mai multe zile.

Dacă îmi amintesc corect, citatele dv aveau tot felul de probleme (de originalitate, de formulare etc).
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: