29 Martie 2024, 02:27:04 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Educatie  (Citit de 3835 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
SIlviu Olexsiuc
Vizitator


Adresa de email
« : 31 Decembrie 2014, 19:34:02 »

Stiu ca nu toate subiectele mele se potrivesc cu obictul initial.Ma duc totusi in sus cu coloana,pe care,bag seama nu mai vrea nimeni sa o intrerupa.PacatmAstept.
  Educatie,Un subiect arzator.A fost la zi inbtrecut,este in prezent,va fi si in viitor.Vom duce mereu lipsa de educatie.Cit ar fi,n'are s'ajunga.Va aduceti aminte"Universul infinit"?
 Infinita va fi si nevoia de educatie.Mereu vomvavea de invatat cite ceva.Macar de-am invata ce trebuie.Cu cit vom urca mai sus ,cu atit va trebui sa invatam mai mult.
 Nu va speriati,ADNul nostru poate mult.Asa e facut.Cineva a stiut.
 Vatrebui sa ne educam mai intii copii.
Eeee,aici e problema.
 Ca sa iasa treaba buna,trebuie sa gindim,sa planificam.Ce numar de copii avem?Ce capabilitati au ei?Ce i-ar trebui tarii sa mearga mai bine?Ce vrem sa facem cu tara asta?Sa aram pamintul.Sa facemcstrunguri si alte fieratanii.Sa facem hoteluri.Slava domnului,avem unde sa le asezam.Sa bagam in priza "aitistii"si toti "hakerii"romani.Dar in priza buna nu in puscarii.Am putea sa le punem la dispozitie desteptilor,ca sa nu-si mai bage nasul pe la NASA,sa zicem cite o casa sa se invirta Gdupa soare,piscina masina ,tot ce ar vrea un tinar cu bun simt.GRATUIT.
 Am scoate mai mult de la ei.Creierul nu se vinde la kilogram.E rar.
 Ne-ar recunoaste lumea intreaga.
 Ne-ar stima lumea intreaga.Eh...
   Sa revenim la oile noastre.Pe urma in functie de ce stabilim,actionam.Marim numarul de locuri colo  micsoram dincoace.Asta numesc eu politica educationala.
Pai la noi marim numaru'de locuri fara noima,doar ,doar om lua taxe mai multe.Asta e treaba mai copii
 Da'nu ne mai potolim cu justitia,avem,'spe avocati pe metru patrat,si tot pierdem procese cu toptanul,ba la CEDO,ba prin alte parti.
 Vezi doamne,pe noi ne intereseaza mai mult treaba cu normele,cu catedrele,cum sa facem sa iasa salarii mai mari.Sa mai bagam in treaba si pe nepotu',si pe fiul lui cutarica,de la dracu de la lacu.Nu mai zic.Vedeti dragilor?E bine asa?Numai ginduri deastea dubioase imi vin in minte.Trebuie sa-mi potolesc dracii.
 Ce-oi avea eu cu dascalii nostrii?Ei vor binele copiilor.Dar sa nu-ivacuzam de tot.Obrazul subtire cu cheltuiala se tine.Apai daca nu putem sa-i platim mai bine,sa-i luam la goana,ca pe medici.Ne duce capul.Dar la prostii.Totusi,cineva,acolo,sus,trebuie sa stie mai bine ce e de facut
  Sa faca.De vorbe sintem satui.
Ei dragilor,pe scurt cam asta ar fi.
 Ne-om mai gindi si ne-om mai auzi.
Noroc bun si la mai bine!
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: