19 Martie 2024, 05:43:01 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Compatibilitate  (Citit de 3910 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
SIlviu Olexsiuc
Vizitator


Adresa de email
« : 04 Ianuarie 2015, 21:27:58 »

Pai voi credeati ca eu numai am" visat", la Nirvana. Cu ochii mintii. Cu dorinta in suflet. Pe aripi de zefir.
 Nu dragilor. Chiar am fost acolo. De-adevaratelea. Am ajuns. Cu vointa puternica. Citisem mult  despre subiect. Citisem despre sugestie si autosugestie. Citisem despre "miezul "lucrurilor, al vietii. Multe pareri . Multe axiome. "Bilbiiala" mare. Nimeni nu stie. Toata lumea ar vrea. "Pomul "are putine mere. Am fost hotarit. Si am ajuns. M-m schimbat un pic. In bine. Las' ca nici inainte nu aveam suflet negru. Cu suflet negru nu poti pleca la drum. Te inpotmolesti. "Noroiul " gros te tine pe loc. Te leaga de miini si de picioare. Te leaga de "spirit". Ti-l stringe. Scirtiie. Scirtii si tu. Trebuie sa te curatesti. Nu la biserica. Nu e nevoie. In sufletul tau. La tine acasa. La lucru. Pe munte. In avion. Oriunde. Dumnezeu e peste tot. Neantul te asteapta cu bratele deschise. Are rabdare. Daca nu acum, in viata cealalta. Daca nu atunci, mai tirziu. Cind vei putea tu. Totul e sa vrei. Sa avansezi. Sa nu stai pe loc. Sa fii bun. Cu oamenii, cu vietatile, cu toata creatia Lui. Cu praful, cu pietrele, cu muntii, cu padurile. Ele sint mai aproape de dumnezeu decit noi. Noi "nadusim" aerul" il stricam, il batjocorim in toate felurile. Cu furnale, cu explozii, cu chimicale.
 Padurile sint compatibile cu Tera. Ele curata, racoresc. Mentin echilibru.
 Nu's de unde am aparut noi !
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: