28 Martie 2024, 14:50:34 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Heroes  (Citit de 28277 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
scofieldutza
Incepător
*

Popularitate: 4
Mesaje: 36



Vezi Profilul
« : 04 Ianuarie 2009, 16:18:05 »

Ce părere aveţi de acest serial ? Mie îmi place la nebunie... Primul sezon mi s-a părut foarte bun, apoi al doilea şi al treilea - şi mai bune.

Îmi place să cred că toţi suntem speciali şi că putem descoperi în fiecare zi, în noi, o abilitate  yahoo_smiley. Bineînţeles, nu mă refer la aruncatul flăcărilor sau puterea de a mişca obiecte  yahoo_tongue.

Totuşi, nu pot spune că nu m-ar încânta să pot citi minţile oamenilor - trebuie să recunoaşteţi, de câte ori nu v-aţi dorit să ştiţi gândurile persoanei de lângă voi  yahoo_smiley ?

Dacă aţi putea avea o putere / "abilitate" de genul celor pe care le au personajele din Heroes, care ar fi aceasta  yahoo_smiley ?
Memorat

"Oamenii sunt răi, mincinoşi şi lacomi. Nu respectă nimic şi nu se gândesc decât să-şi cultive propriile vicii, chiar dacă ar fi să vină după ei potopul." (Camil Petrescu)
Lucian Velea
Administrator
Senior
*****

Popularitate: 51
Mesaje: 460



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #1 : 04 Ianuarie 2009, 17:20:12 »

Nu sunt aşa sigur că aş vrea să pot citi gândurile cuiva. Gândurile sunt în proces care nu mi se pare în general frumos. Cred că şi cei mai buni oameni au gânduri urâte; pot fi de moment, în căutarea alegerii corecte. Gândurile sunt schimbătore - ce te faci dacă vezi doar partea care nu-ţi place, iar persoana respectivă îşi schimbă gândul în final?
Memorat
scofieldutza
Incepător
*

Popularitate: 4
Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #2 : 04 Ianuarie 2009, 19:53:35 »

Da, e adevărat.. La partea asta nu m-am gândit..  yahoo_think

Mă refeream la faptul că de cele mai multe ori, relaţiile pe care le avem cu persoanele din jurul nostru se complică pentru că nu se împărtăşesc gânduri, dorinţe şi vise.. Cuvinte care nu se spun într-un moment, dar care ar putea face diferenţa,  le-am putea afla dacă am "intra" în mintea celor de lângă noi. În general, mi-aş dori să pot avea această putere pentru că în acest fel aş afla cu adevărat ceea ce o persoană simte, dacă minte în legătură cu aceasta.. Chiar dacă nu mi-ar place ceea ce aş afla, nu aş trăi în incertitudine.
Memorat

"Oamenii sunt răi, mincinoşi şi lacomi. Nu respectă nimic şi nu se gândesc decât să-şi cultive propriile vicii, chiar dacă ar fi să vină după ei potopul." (Camil Petrescu)
Florentina
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #3 : 26 Octombrie 2014, 18:22:20 »

Si mie imi place mult filmul Heroes.  yahoo_wink
____________________________
calculator online
Memorat
Sylver Cheetah 53
Incepător
*

Popularitate: 0
Mesaje: 21


Last Man Standing

225576104 sylvercheetah53@hotmail.com sylvercheetah53 sylvercheetah53
Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #4 : 23 Aprilie 2016, 01:20:22 »

Super tare. A ieşit şi o continuare: "Heroes Reborn".
Memorat

Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: