19 Martie 2024, 12:25:40 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Secretul  (Citit de 24105 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Lucian Velea
Administrator
Senior
*****

Popularitate: 51
Mesaje: 460



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« : 28 Ianuarie 2009, 11:37:36 »

Faimosul documentar despre "Legea atracţiei" (cu subtitrare în limba română)

<a href="http://www.youtube.com/v/XMdAn5ZIFGY&rel=0" target="_blank">http://www.youtube.com/v/XMdAn5ZIFGY&rel=0</a>

La realizarea filmului au participat: Rusty G. Parrish, John Assaraf, Dr. Rev. Michael Beckwith, Dr. John Demartini, Bob Proctor, Jack Canfield, James Arthur Ray, "Dr." Joe Vitale, Lisa Nichols, Marie Diamond şi Dr. John Gray; Esther Hicks şi Jerry Hicks; Mike Dooley, Bob Doyle, David Schirmer şi Marci Shimoff; Lee Brower, Hale Dwoskin, Cathy Goodman, Morris E. Goodman, Dr. John Hagelin, Bill Harris, Dr. Ben Johnson, Loral Langemeier, Denis Waitley, Neale Donald Walsch şi Dr. Fred Alan Wolf.

Citatele din film aparţin următorilor "cunoscători ai Secretului": Hermes Trismegistus, Buddha, Aristotel, W. Clement Stone, Platon, Isaac Newton, Martin Luther King Jr., Carl Jung, Victor Hugo, Henry Ford, Ralph Waldo Emerson, Thomas Edison, Albert Einstein, Robert Collier, Winston Churchill, Andrew Carnegie, Joseph Campbell, Alexander Graham Bell şi Ludwig van Beethoven.
« Ultima modificare: 16 Noiembrie 2012, 13:08:27 de către Lucian Velea » Memorat
pascal stelian eduard
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #1 : 28 August 2009, 18:48:20 »

am vazut filmul in urma cu un an de zile,eram in Anglia when I saw,dar de cand stiu ca tot ce i-ti doresti ti s eindeplineste ,m-a luat un pic cu frica si stau cu foaia si cu pixul in mana si nu stiu ce sa sriu pe ele...dar filmul e super pot spune ca mi-a schimbat viatza radical...numai bine+
Memorat
Fanged Nimph
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #2 : 14 Septembrie 2009, 20:35:31 »

Daca nu stii ce sa scrii pe respectiva foaie este foarte probabil ca nu crezi ca Legea Atractiei exista. Ai fost invatat toata viata ca esti neputiincios, neinsemnat si netrebnic, este dificil sa accepti o idee care sustine contrariul. Exista insa un truc pe care-l poti folosi - comporta-te ca si cum ai crede cu adevarat. Asta-i intrebarea la care trebuie sa raspunzi de fapt: "Ce as face daca...". Acum poti raspunde mai usor, nu? Acum poti sa scrii pe foaie exact ce-ti doresti.
Si mai este ceva care te-ar putea ajuta. Incepe cu lucruri mici. Desi cu siguranta ai putea incepe cu lucruri mari daca ti-ai aminti ce putere imensa ai. Aminteste-ti ca de fapt nu "trebuie" nimic, singurul lucru necesar este sa te simti bine. Daca locul incare esti acum te face sa te simti bine si-ti permite sa fii tu insuti, atunci esti acolo unde trebuie sa fii.
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: