29 Martie 2024, 11:26:40 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Taken ("Teroare în Paris")  (Citit de 7108 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
scofieldutza
Incepător
*

Popularitate: 4
Mesaje: 36



Vezi Profilul
« : 06 Februarie 2009, 19:24:07 »

Am văzut recent acest film şi mi-a plăcut foarte mult. În general nu mă dau în vânt după filme de acţiune, dar la acesta am făcut o excepţie. Şi mă bucur că am făcut-o.

Ideea filmului poate părea destul de "fumată"- fostul agent/spion pleacă în căutarea fiicei răpite în Paris -  dar, după părerea mea, filmul reuşeşte să se dezică de "standardele" create pentru astfel de genuri.

Ce să mai spun de actori ? Liam Neeson întruchipează perfect agentul retras, dar care nu şi-a pierdut încă abilităţile. De-a lungul filmului, personajul trece prin întâmplări marcante, totul într-un ritm alert, captivant. Alături de Neeson, Famke Jenssen nu are prea multe replici, iar Maggie Grace exagerează puţin în încercarea ei de a aduce cu o puştoaică de 17 ani. De fapt, tot filmul stă în jocul lui Neeson , 95-97% din scene fiind cu el  yahoo_smiley.

Nu am dat prea multe detalii în legătură cu subiectul filmului şi cu ceea ce se întâmplă, mai exact, pentru că nu vreau să vă stric plăcerea de a afla singuri.

Asta dacă nu care cumva l-a mai văzut cineva. Dacă da, v-a plăcut ?

 
Memorat

"Oamenii sunt răi, mincinoşi şi lacomi. Nu respectă nimic şi nu se gândesc decât să-şi cultive propriile vicii, chiar dacă ar fi să vină după ei potopul." (Camil Petrescu)
scofieldutza
Incepător
*

Popularitate: 4
Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : 06 Februarie 2009, 19:26:06 »

Câteva poze găsiţi şi aici :

"Bryan Mills (Liam Neeson)" "Bryan Mills (Liam Neeson)" "Liam Neeson (Bryan)" "Maggie Grace (Kim)" "Taken"
Memorat

"Oamenii sunt răi, mincinoşi şi lacomi. Nu respectă nimic şi nu se gândesc decât să-şi cultive propriile vicii, chiar dacă ar fi să vină după ei potopul." (Camil Petrescu)
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: