19 Martie 2024, 10:15:38 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Sondaj
Întrebare: Credeti in rezistenta unei iubiri la distanta?
da - 10 (31.3%)
nu - 5 (15.6%)
depinde de cei doi - 9 (28.1%)
depinde de timp - 1 (3.1%)
depinde de anturaj - 0 (0%)
depinde de sentimente - 7 (21.9%)
Numărul votanţilor: 11

Pagini: [1] 2
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Dragoste la distanta  (Citit de 50049 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Andrada
Incepător
*

Popularitate: 17
Mesaje: 29



Vezi Profilul Adresa de email
« : 26 Aprilie 2009, 09:01:54 »

Explicati alegerea!


Eu consider ca o astfel de relatie rezista cand exista legaturi stranse intre cei doi, cand exista comunicare, intelegere. Iar restul depinde de cei doi.
Memorat
Angy Flame
Incepător
*

Popularitate: 1
Mesaje: 3


Sunt ceea ce sunt...


Vezi Profilul
« Răspunde #1 : 04 Iunie 2009, 17:55:49 »

Sigur ca da,dragostea adevarata rezista...putera gandului e mare,actioneaza in universul vizibil si invizibil,e singurul lucru care impartit la infinit....nu se micsoreaza...
Memorat

Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat. - Seneca
indru_36
Incepător
*

Popularitate: 2
Mesaje: 7



Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #2 : 21 Iunie 2009, 17:33:46 »

Depinde de timp.Daca cei doi se iubesc,  cu siguranta nu pot sta departe unul de celalalt.Prea mult timp,prea mult spatiu,ar insemna...altceva.Am cunoscut candva iubirea....se pare ca doar eu.
Memorat

Spun filosofii ca apropierea dintre oameni,prietenia,dreapta masura,chibzuinta si dreptatea,iata ce leaga impreuna cerul,pamantul,pe zei si pe oameni.
vanghelis007
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #3 : 14 August 2009, 20:49:47 »

Suzuki s-a maritat cu o politista.Amandoi s-au intalnit la o spargere.Asa se face ca ea, l-a dus la ofiterul starii civile, in catuse.Relatia dintre ei era foarte stransa si Suzuki s-a rugat de ea sa ii scoata obiectele acelea, pentru ca il dor mainile si n-o sa poata sa o treaca peste pragul casei in brate.Dar ea nu a fost de acord, pentru ca Suzuki o mai inselase odata ca merge la baie si pe urma politia a anuntat-o ca l-a vazut pe Suzuki prin oras cu o blonda.Asa ca in loc sa o treaca el, ea a fost cea care l-a trecut pe brate pragul.Ori acolo, ea s-a impiedicat si Suzuki a cazut in cap.Stiti ce a zis Suzuki cand si-a revenit?Poftim, sa mai faci treaba cu femeile.
Memorat
Ramz
Vizitator
« Răspunde #4 : 29 Noiembrie 2009, 21:24:54 »

NU.

Acesta este răspunsul meu. Dragostea la distanţă nu mi se pare deloc o opţiune. Bine, să zicem că depinde de sentimente şi depinde de anumite persoane. Dar să fim serioşi, din perspectiva mea, nu pot întrevede o relaţie adevărată. Fără să te vezi cu adevărat, mai des, fără să atingi persoana iubită etc, alte detalii de genul acesta. Mă refer strict la mine când spun aceste lucruri, cred că nu poate rezista. Ce o să se întâmple? Se construieşte o relaţie bazată pe mailuri, vorbit la telefon, pe messenger, web şi poze? Şi întâlniri aşa, din joi în paşti? [ dacă sunt şi alea atât de dese ] Nu cred că poate rezista, oricât s-ar încerca. Cel puţin pentru mine ; trebuie să vezi persoana respectivă şi să fii alături de ea.
 Cred că este adevărată vorba aia : Ochii care nu se văd, se uită. Şi mai ales atunci când nu i-ai văzut niciodată în realitate. Ca să poţi construi o relaţie adevărată îţi trebuiesc mai multe lucruri decât nişte mailuri, smsuri, vb la tel unde clar te poţi controla; şi întâlnirile fiind dese, este evident că nu o să te dezlănţui niciodată. Astfel nu se poate vorbi de cunoaştere adevărată, de respectare de sine adevărat ş.a.m.d . O relaţie strânsă se poate fonda cu ajutorul sentimentelor puternice, dar mai trebuiesc şi alte lucruri. Că doar nu o să împarţi o inimă în trei : tu [ un tu generalizat ], el şi distanţa. Cred că cea mai mare parte din inimă o fură distanţa, şi pur şi simplu, puff , dispare.
Eu una, aşa cred.
Memorat
Mika
Vizitator
« Răspunde #5 : 06 Iunie 2010, 10:19:38 »

Exista dragoste la distanta dar acesta depinde de sentimenetele celor doi, deoarece cu cat cei doi tin mai mult unul la atul cu atat mai mult dragostea rezista yahoo_love.Iar a avea sentimente insemna a-ti dori sa fi mereu alaturi de persoana pe care o iubesti. yahoo_daydream
Memorat
Lucretia Ionescu
Incepător
*

Popularitate: 0
Mesaje: 1

Locuiesc in Iasdi, am publivat mai multe romane, un volum de poezii, am fpsz redactor-sef la ziarul \"Desteapt-te, Române!\" Pregătesc pentru publicare un roman


Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #6 : 11 Septembrie 2010, 21:10:35 »

Dragostea la distanţă este o telegramă  luxoasă. De ce? Lacrimile Toamnei adunate într-un singur dor se revarsă peste amintiri ca un talisman.
Memorat
onutza
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #7 : 22 Noiembrie 2010, 16:28:08 »

dragostea la distanta...merge sau nu?are f multe semne de intrebare...parerea mea e ca da...merge...cu toate ca daca iubesti cu adevarat nu poti sta prea mult timp departe de persoana iubita si faci tot posibilul sa fii cu ea...dar sunt si cazuri cand chiar nu ai de ales...cum e in cazul meu de ex  yahoo_sad...am o relatie de un an jumate cu un inger cazut din cer....desi meseria lui demonstreaza contrariu yahoo_smiley ,el e in legiunea straina de 2 ani...si vine f rar acasa ,bine depinde,...cel mai mult a fost plecat 8 luni cand a fost in misiune in afganistan,si nu e deloc usor,dar....se poate credeti-ma,,acum abia a plecat in africa unde o sa stea 4 luni,fara sa vb pe mess macar sau la tel f rar...pt ca chiar nu se poate....in timpul asta nu incape vb de uitat,il iubesc tot mai mult....asa ca cine e in situatia asta...sa nu se descurajeze...daca e dragoste e indiferent de situatie...doar rabdare f multa tre sa ai...
Memorat
Lavinia Mance
Vizitator
« Răspunde #8 : 11 Februarie 2011, 22:19:38 »

Niciodata,dragostea la distanta nu exista.Inevitabil ,persoana se uita complatandu-i lipsa cu alte persoane!!precum si vechiul proverb romanesc"Ochii care nu se vad ,se uita"
Memorat
Angy Flame
Incepător
*

Popularitate: 1
Mesaje: 3


Sunt ceea ce sunt...


Vezi Profilul
« Răspunde #9 : 26 Februarie 2011, 23:47:06 »

Dragostea nu are limita de kilometri.
Memorat

Ca o piesa de teatru, asa este viata: nu intereseaza cat de mult a tinut, ci cat de frumos s-a desfasurat. - Seneca
Pagini: [1] 2
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: