19 Martie 2024, 06:39:48 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: 1 [2] 3
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Crezi in fantome ori spirite ?  (Citit de 89591 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
......................
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #10 : 05 Februarie 2011, 11:03:48 »

 Da, eu cred in fantome.
 Ni mi sa intamplat nici odata sa vad una, dar sunt sigura ca exista.Altfel ce sar intampla cu spiritele oamenilor care mor.
 Si sunt sigura ca exista asa cum sti ca Dumnezeu yahoo_angel si Diavolul yahoo_devil sunt reali.
Memorat
thegodra
Incepător
*

Popularitate: 1
Mesaje: 6


Urăsc să am dreptate şi mereu se întâmplă asta!

ticondrius
Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #11 : 08 Februarie 2011, 10:48:14 »

"Există", la fel ca Moș Crăciun și Extratereștrii.
Toată lumea știe că există dar nu i-a văzut nimeni niciodată.

(Se strică și site-ul astă ca toate celelalte)(Toți știu din toate câte nimic și țin în mod special să ne spună că nu au nimic de spus)

Fascinant !!!
Memorat

Imakandi
Seven
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #12 : 18 Martie 2011, 01:24:27 »

Rugaciunea e pe primul loc multi nu cred in fantome si cand o patesc atunci as da seama ca e adevara yahoo_smiley faza e ca dak ai un spirit sau fantoma cum ziceti voi de chemat chemati preotul dar mai mult il enervati fantoma se hraneste cu frica voastra si dak va e frik el  e fericit se hraneste cum ar venii incercati sal ignorati si cautati pe google rugaciuni sunt unele rugaciuni care sunt pentru fantome de ex...spui ragaciunea care o gasesti diavolul te lasa o zi dar depinde dak citesti dimineata pana maine dim te lasa
dak citesti seara pana maine sear te lasa ...sunt rugaciuni pentru sa nu-ti fie frik sa-ti dea rabdare fel si fel de rugaciuni dar depinde de voi multi nu stiti de astea ...mai sus am vazut pe unu cand a zis ca cu tamaia etc...vam spus depinde de spirit/fantoma dak e bun sau nu....dak e rau o sa il enervati si mai rau o sa va fak rau nu glumesc dak e bun ,,,,atunci te lasa si pleaca....am mai vazut ca a vazut cineva mireasa....FII atent/ depinde ce mireasa ai vazut dak ati apare o mireasa mik se poate fie bun sau rau ...dak ati cere un lucru dai..findk peste cateva zile saptamani sau luni vei da peste o avere o bogatie dar dak il gonesti si nui faci pe plac nu vei avea succes,,,,acuma....nu stiu dak vi`sa intamplat sa vedeti mireasa si  ginere.....sunt cei mai periculosi sa va zic eu....nu poti sa scapi asa de uosr te transforma in hal si hal.....am prieteni care au patit de ex...vine cineva si striga la usa si tu logic nu stii cine este.....te ia te bate pana dimineata te face de spital.....si te arunca undeva ....lu unchiu`miu ai sa intamplat sa trezit peste pod
vreti sa ma credeti e bn nu vreti treaba voasta
Memorat
Girel Barbu
Junior
**

Popularitate: 4
Mesaje: 70



Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #13 : 29 Martie 2011, 17:05:01 »

Să lămurim mai întâi ce e una şi ce este celălalt.Spiritul este o existenţă imaterială,unul şi acelaşi cu sufletul sau duhul Dacă nu credem în suflet înseamnă că suntem nişte morţi." Mă doare sufletul", cred că fiecare om a rostit măcar o dată în viaţa sa această sintagmă.Ei bine,aici sunt două aspecte ,fie a spus-o mecanic,fie chiar a simţit acest lucru. Şi într-un caz şi-n celălalt înseamnă că recunoaştem sufletul,deci există.Fantoma e o nălucă (imaginară)
inexistentă ,prezentă doar în memoria unor spirite slabe.Concluzia? Poate să o tragă oricine.
Memorat
RevO
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #14 : 26 Ianuarie 2012, 21:55:14 »

pai ce pot sa spun, am avut si eu o experienta de genul, sa va spun ce am patit... eram la TV pe la 3 noaptea cand aud niste lanturi grele cum se taraie pe strada, bun.... spun ca nu e nimic... la 2 minute le aud din nou asa ca ies din casa nervos si ma duc la poarta, bun, cand dau sa o deschid aud iar zgomotul da mult mai clar.. parca se taraiau lanturi de alea grele si scoteau un zgomot metalic( gen frecare fier pe fier)si al naibii de ascutit, culmea e ca mi sa parut ca se aude din spatele portii, asa ca in secunda urmatoare am deschis poarta cu viteza si ghici.... nu era nimic, am stat si m-am uitat peste tot(cat am vazut ca era bezna afara) si nu era nimeni
  am un vecin care spune ca l-a vazut si auzit pe Cerberus( cainele iadului)
  si faza tare e ca la 100 de metri de mine a fost pana  in 1852 un cimitir pentru bolnavi incurabili, avortoni si de aia nebuni de legat deci....... a, si am documentele care atesta existenta cimitirului acasa  yahoo_peace si multi batrani din zona spun ca au vazut chestii ciudate
Memorat
Gabriela Diana
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #15 : 10 Aprilie 2012, 20:30:51 »

Fantomele exista sigur!!! deoarece si acum seara eram la dush si am iesit ammers in camera cand dintr-o data peria mea de par era pe jos din suport. De mult timp mi se intampla azi noapte am auzit din podul casei pasi si m-am speriat ingrozitor va rog ajutati-ma sa scap de ele! yahoo_pray
Memorat
Paulpăvălachepreda
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #16 : 20 Aprilie 2012, 20:53:11 »

Te ajută Dumnezeu: fii fricoasă în continuare!
Memorat
kamelya
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #17 : 16 Iunie 2012, 13:12:40 »

Eu cred in spirite si fantome si tot ce este supranatural din mai multe motive. stiu ca nimeni poate nu le-a vazut niciodata dar eu stiu ca exista. trebuie sa aflam daca exista cu adevarat. stiti cum putem sa luam legatura cu ele? yahoo_peace yahoo_pray
Memorat
Paulpăvălachepreda
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #18 : 16 Iunie 2012, 17:41:58 »

Nu te-aş sfătui să iei legătura cu ele, cu spiritele. Ele există. Sunt în aşteptare. Nu ştiu nimic(vorbesc de cele cărora Tatăl, precum spune în Sfânta Scriptură, le-a pregătit un loc, sunt în ceruri adică; nu vorbesc de cele care bântuie pe pământ încă, pe motiv că nimeni din familie sau cunoscuţi, NU le-a dezlegat de păcat să se odihnească şi ele în pace până la inviere şi judecata de apoi).  Avem în Sfânta Scriptură ce a păţit împăratul Saul când a dorit să vorbească tot aşa cu spiritul lui Elisei... parcă(nu mă preocup zilnic cu studiul biblic... sunt şofer credincios şi atât).  Şi Elisei acesta, care decedase şi în care Saul avea credinţă deoarece tot ce vorbea, vorbea de la Dumnezeu şi se împlinea 100%(la falşii prooroci, ghicitori... se împlineşte parţial... vezi Elodia care NU se ştie unde este moartă sau vie), şi... atenţie; pentru că a fost deranjat din pacea lui, liniştea lui cerească; Saul acesta a murit a doua zi... precum i s-a şi spus că va muri. Concluzia este că, n-avem voie să facem aceste lucruri considerate satanice... iar cel ce este tentat, face spiritism cu Biblia(ştiu ei cum: în special ţiganii care îi vedem noi că ne ghiceşte viitorul şi sunt plini de aur); aceştia se închină şi slujesc lui satan, care satan îi va omorî sufleteşte; se vor duce direct în iad, căci... atenţie: au şi fost judecaţi. De fapt, aceştia(nu toţi), sunt fantomele, strigoii, entităţile malefice transformate în demoni, care demoni au destulă putere satanică să se reîntoarcă printre noi, cei vii, şi să ne sperie cu prezenţa lor nevăzută. Mulţumesc. Fii fricoasă în continuare!
Memorat
laurentiulol
Incepător
*

Popularitate: 1
Mesaje: 5


Vezi Profilul
« Răspunde #19 : 03 Februarie 2015, 11:41:18 »

Si mie uneori mi se intampla lucruri ciudate nu stiu daca sunt de vina spiritele sau eu.In orice caz cred doar 50%
Memorat
Pagini: 1 [2] 3
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: