19 Aprilie 2024, 23:08:40 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Academie pentru diplomatie culturala in Berlin  (Citit de 4969 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Brigitte27
Junior
**

Popularitate: 0
Mesaje: 70


Vezi Profilul Adresa de email
« : 29 Iunie 2010, 15:20:19 »

Daca este cineva aici interesant de relatii internationale, politica, dar nu numai, doresc sa va aduc la cunostinta faptul ca The Institute for Cultural Diplomacy organizeaza de pe 25 iulie The Academy for Cultural Diplomacy. Evenimentul va avea loc in Berlin si se va tine in limba engleza. Eu am luat parte la un simpozion anterior organizat de ei si pentru mine a fost o experienta foarte placuta si educativa. Au avut o organizare foarte buna si conferentiari prestigiosi (trebuie sa mentionez ca Emil Constantinescu s-a numarat printre ei), si am avut ocazia sa cunosc oameni din numeroase tari, ceea ce din anumite puncte de vedere a fost mai interesant decat conferita in sine. Plus ca Berlinul e un oras extraordinar care merita vizitat cel putin o data.  yahoo_smiley

Asa ca eu recomand din plin, daca aveti ocazia sa luati parte la un astfel de eveniment, sa nu ezitati. Mie mi-a schimbat radical perspectiva din care priveam inainte anumite teme. Plus ca participarea la un asemenea eveniment va va oferi un avantaj in fata unor potentiali angajatori.  yahoo_wink

Daca vreti sa vedeti mai multe detalii sau sa aplicati puteti merge la adresa urmatoare http://www.culturaldiplomacy.org/academy/index.php?en.
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: