29 Martie 2024, 07:51:39 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Caut cărțile scriitorului Sava Ionescu  (Citit de 24148 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Elena Monica Barbulescu
Vizitator


Adresa de email
« : 19 Mai 2013, 00:38:30 »

Va rog sa mă ajutati sa găsesc cărțile lui Sava Ionescu!! Este foarte important pt mine deoarece acum 15 ani am scris o poezie care a fost publicată de către domnul Sava. Am pierdut cartea aceea si chiar nu știu unde sa o găsesc.
Doamna Cornelia Georgescu a postat citatele lui Sava Ionescu, poate dansa știe unde trebuie sa caut,  o cunoaște cineva?
Multumesc.
Memorat
Cornelia Georgescu
Administrator
Incepător
*****

Popularitate: 0
Mesaje: 1



Vezi Profilul
« Răspunde #1 : 20 Mai 2013, 12:21:15 »

Din nefericire, domnul avocat Sava Ionescu a decedat de câţiva ani. Fiind craiovean, l-am cunoscut personal. Cât despre cărţile dumnealui, am câteva în biblioteca proprie (cu autograf din parte d-lui Sava Ionescu), din care am postat cele câteva citate. Puteţi căuta la biblioteca judeţeană în oraşul în care locuiţi; în altă parte nu ştiu unde aţi putea găsi respectivele cărţi.
Memorat
Elena Monica Bărbulescu
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #2 : 20 Mai 2013, 15:13:39 »

Condoleante familiei(fiului) domnului Sava. Din pacate locuiesc in Olanda si nu voi ajunge curand in Craiova... Am cautat pe siteul bibliotecii judetene si nu am gasit cartea respectiva..... Multumesc pentru răspuns.
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: