19 Martie 2024, 05:12:10 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Evanghelia dupa Matei  (Citit de 35090 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
raluca
Vizitator
« : 09 Octombrie 2008, 11:56:34 »

Buna ziua. doresc sa postez pe acest forum ceea ce pentru mine a fost ca un balsam sufletesc in mpmentele grele.
Dupa o cariera stralucita de actrita la Teatrul Nottara,doamna Elena Bog, si-a dedicat ultima parte a vietii studiind zi si noapte,concentrandu-se asupra Cuvantului lui Dumnezeu din Evanghelii
Acest site a fost creat pentru cei ce cauta si pentru cei ce au cerut. Acelora li se da aici sprijinul cerut pentru a putea progresa in munca lor de intelegere a Cuvantului lui Dumnezeu.
Ceea ce gasiti aici reprezinta rezultatul efortului de a intelege a unui om care si-a dedicat ultima parte a vietii exclusiv Cuvantului lui Dumnezeu si a reusit sa atinga niveluri pe care multi ni le dorim. De aceea interpretarile de aici nu sint partizane vreunui curent de gindire ci sint curate, asa cum au fost inspirate de Duhul
Sursa:www.evanghelia.eu
Memorat
vanghelis007
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #1 : 15 August 2009, 06:01:27 »

Ceea ce am gasit aici este o intentie nefinalizata, care ma umple de nedumerire. :-?Nu intalnesc decat o trimitere care ma duce nu stiu unde.Este foarte usor sa afirmi ca o flare este frumoasa, atata timp cat numai o privesti si nu smulgi din jurul ei buruienile.
Memorat
Dorian
Vizitator
« Răspunde #2 : 29 Octombrie 2009, 10:17:00 »

www.evanghelia.eu   ...acest site nu este unul ortodox asta vreau sa va spun de la inceput....se fac unele greseli foarte mari adica importante cum ar fi...Isus cu un singur''i'' inseamna ''magar''nu poate fi vorba de Mantuitorul nostru Iisus Hristos asa nu nu poate fi vorba de credinta Ortodoxa...este vorba de un site sectar sau cum stie toata lumea este vorba de ''pocaiti''....
Memorat
bogdan2002
Vizitator
« Răspunde #3 : 02 Noiembrie 2009, 02:14:12 »

www.evanghelia.eu   ...acest site nu este unul ortodox asta vreau sa va spun de la inceput....se fac unele greseli foarte mari adica importante cum ar fi...Isus cu un singur''i'' inseamna ''magar''nu poate fi vorba de Mantuitorul nostru Iisus Hristos asa nu nu poate fi vorba de credinta Ortodoxa...este vorba de un site sectar sau cum stie toata lumea este vorba de ''pocaiti''....


As avea o intrebare. Cum spun in engleza un ortodox si un protestant sau un catolic Iisus Hristos? Nu cumva, toti trei spun la fel? Jesus Christ. Si atunci, eu intreb: cum ii deosebim din punct de vedere al orient[rii religioase?
Memorat
Alexandru Uvra
Incepător
*

Popularitate: 0
Mesaje: 20



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #4 : 24 August 2010, 12:11:13 »

Am si eu o intrebare la intrebarea ta: boul, leul si camila au toate cate patru picioare. Cum le deosebim intre ele? Raspuns: punem mana si citim despre bou, despre leu si despre camila.
Memorat

hello
Vedetot Ion
Incepător
*

Popularitate: 2
Mesaje: 21



Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #5 : 18 Aprilie 2011, 19:23:29 »

Puneţi mâna pe Biblie fraţilor şi veţi vedea că nu mai există întrebare fără răspuns Numai aici găsiţi ceea ce căutaţi.
Sfânta Scriptură este prima carte din lume.Cuvântul lui Dumnezeu aici a răsunat prima oară.Dar în Cartea Cărţilor cum i se mai spune. găsiţi şi pagini intersante de istorie antică,sfaturi utile pentru viaţă,reţete de fericire,poezie,
legi,religie,rugăciuni,evanghelii,epistole,pagini despre Apocalipsă şi multe,multe altele. Amin!
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: