19 Martie 2024, 05:34:49 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: dragoste sau nu?  (Citit de 37228 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
MANTA LUCIA
Vizitator


Adresa de email
« : 05 Noiembrie 2008, 11:14:48 »

Buna ziua. Am o relatie de 1 an cu un barbat care este cu 16 ani mai mare decat mine, spune ca ma iubeste, imi aduce flori, imi telefoneaza zilnic, imi trimite zilnic SMS-uri, ma scoate din cand in cand in oras, la munte, nu doreste o casatorie, mai mult e un fel de distractie, fara obligatii, cred eu. Mentionez ca noi am inceput relatiile intime dupa 3 luni de la data la care ne-am cunoscut. Noi locuim separat. El la Targoviste, eu la Bucuresti. El face naveta o data sau de 2 ori pe saptamana ca sa ma vada. Nu prea se implica in a ma ajuta la cumparaturi, nu se implica financiar, desi am si eu nevoie din cand in cand de cineva care sa achite factura de mobil sau plinul de benzina, am nevoie de cineva alaturi la bine si la rau. Recent, eu am achitat avansul pentru un sejur in strainatate. Ce credeti e o relatie adevarata, care merita traita? As putea sa-i spun direct ce doresc referitor la ajutorul financiar sau ar putea crede ca sunt o profitoare? Cu mii de multumiri, Mihaela Manta
Memorat
Lucian Velea
Administrator
Senior
*****

Popularitate: 51
Mesaje: 460



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #1 : 05 Noiembrie 2008, 12:25:25 »

Părerea mea (care este doar o părere) e că o relaţie care nu conduce spre o legătură deplină, fără jumătăţi de măsură, este pierdere de vreme. Când ajungi să-ţi pui astfel de întrebări, ştii şi răspunsul. Singura chestiune este când vei face ceva. Cred că ar trebui să discutaţi, nu se ştie niciodată cum se aşează lucrurile. Şi nu mă refer la bani, care nu rezolvă decât aspecte superficiale, mascând adevărata problemă.
Memorat
daniela_pana42
Vizitator
« Răspunde #2 : 09 Iulie 2009, 16:52:27 »

Buna ziua. Am o relatie de 1 an cu un barbat care este cu 16 ani mai mare decat mine, spune ca ma iubeste, imi aduce flori, imi telefoneaza zilnic, imi trimite zilnic SMS-uri, ma scoate din cand in cand in oras, la munte, nu doreste o casatorie, mai mult e un fel de distractie, fara obligatii, cred eu. Mentionez ca noi am inceput relatiile intime dupa 3 luni de la data la care ne-am cunoscut. Noi locuim separat. El la Targoviste, eu la Bucuresti. El face naveta o data sau de 2 ori pe saptamana ca sa ma vada. Nu prea se implica in a ma ajuta la cumparaturi, nu se implica financiar, desi am si eu nevoie din cand in cand de cineva care sa achite factura de mobil sau plinul de benzina, am nevoie de cineva alaturi la bine si la rau. Recent, eu am achitat avansul pentru un sejur in strainatate. Ce credeti e o relatie adevarata, care merita traita? As putea sa-i spun direct ce doresc referitor la ajutorul financiar sau ar putea crede ca sunt o profitoare? Cu mii de multumiri, Mihaela Manta

eu cred ca te tine de...buna. daca esti blanda si nu ceri de mancare....de ce sa se deranjeze sa te -trebe daca ai nevoie de ceva?
Memorat
celine
Vizitator
« Răspunde #3 : 12 Iulie 2009, 11:59:04 »

în locul tău aş medita la ce îmi doresc eu! o relaţie superficială, fără sentiment, bazată pe sex şi sms-uri? sau o căsnicie, o relaţie serioasă bazată pe încredere, un copiluţ.... yahoo_smiley
nici nu poţi şti dacă te iubeşte (numai pe tine!!), dacă în restul timpului se gândeşte la tine sau mai are o relaţie; nu ştiu, eu nu concep să fiu înşelată, nu concep să nu cunosc TOTUL, nu concep să trăiesc un surogat de iubire, fericire, libertate.. aş alege să nu am nimic decât să am jumătăţi!

eu zic să te gândeşti serios la lucrurile astea. 
Memorat
bianca_felicita
Vizitator
« Răspunde #4 : 27 Iulie 2009, 22:52:36 »

Parerea mea: o relatie(o iubire, daca vrei) nu necesita casatorie...uneori esti mai fericit cu jumatatea ta in afara casatoriei...se intampla foarte des acest lucru...deja cand ai intocmit un act la primarie si un juramant in fata lui Dumnezeu...se schimba treburile si relatia nu mai e aceeasi...daca vrei o relatie de acest gen,nu vad ce te-ar impiedica sa faci acest lucru...dar daca vrei ceva mai mult...ar fi bn sa te orientezi spre altceva...depinde cati ani ai si cum stai cu monetarul...
Memorat
vanghelis007
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #5 : 14 August 2009, 20:40:15 »

Adica  in clipa cand juri in fata lui Dumnezeu sa fiti impreuna la bine si la rau, el aluneca pe poalele rochiei de mireasa si isi turteste palaria, sau isi agata unghiile de la ghete in dusumea si isi mareste nasul fara silicon, pe cale naturala? Atunci propun sa il puna nash pe Satana.Asta nu tine seama nici de unul, nici de celalalt.Daca o face vreunul pe nebunul, il baga la namol.Iar daca el sau ea obiecteaza ca este prea fierbinte, intunecimea sa spune:
-Ce vrei baiatule.Incalzirea globala.
Memorat
roxitza
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #6 : 23 Septembrie 2009, 00:07:25 »

 
 yahoo_shame yahoo_shame [-Xun  barbat cand iubeste,este in stare sa ramana sarac pt iubita lui,dar daca tie nici factura la tel nu ti-o plateste,inseamna ca tre sa-ti cauti pe altcineva cat mai curand.am trecut prin aceeasi situatie si eu.mergeam la discoteca cu el si-i cumparam bere.uneori ma punea sa platesc consumatia pe care o facea el si prietenii lui.cand m-am despartit de el plangea de parca statea in apa pana la gat si se ineca.nu te lasa pacalita.cauta pe cineva sa te respecte ca despre asta e vorba de respect.te pup si schimbal pana nu te schimba el pe tine.
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: