19 Martie 2024, 11:31:56 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: 1 [2]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Versuri din cântece  (Citit de 120445 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
scofieldutza
Incepător
*

Popularitate: 4
Mesaje: 36



Vezi Profilul
« Răspunde #10 : 18 Iulie 2010, 18:35:53 »

  În legătură cu al doilea post al tău :
  Zici că trebuie să am parte "de niste amintiri tare zbuciumate". Poate. Nu ar trebui să mă justific ţie, dar totuşi :
    scârbă - simţeam (şi simt) când mă confrunt zilnic cu mizerii de oameni
    milă - faţă de cei care sunt nevoiţi să-şi suprime dorinţele şi visele din diverse motive
    laşitate - fac compromisuri sau nu, de teamă?
    orgoliu, invidie, depravare - peste tot în jurul meu
    ciorapi de damă - preludiu într-o seară de vară
    orgasm - serios ?
    furie - faţă de nedreptăţi, faţă de neputinţă, faţă de greşeli
    nedreptate - în fiecare zi
    mizerie - unii oameni sunt plini de ea
    otravă, răutate, violenţă, sânge - ştirile de la ora 17 sunt de ajuns
    disperare - la pierderea cuiva drag
  Nu cred că versurile astea cântă "realitatea destrăbălărilor noastre infantile". Eu nu am trăit într-un glob de cristal, aşa că pentru mine, cântă realitatea vieţii. De la 17, 19, 25 ani - nu cred că face diferenţa decât vârsta şi gradul în care te afectează lucrurile acestea. Dacă tu ai capacitatea să-ţi selectezi amintirile şi să le păstrezi pe cele frumoase excluzându-le pe celelalte, bravo.
  Melodia nu conţinea doar versurile acestea, la fel cum eu nu mă definesc numai prin amintirile mele "zbuciumate", dar ele sunt o parte din mine.
Memorat

"Oamenii sunt răi, mincinoşi şi lacomi. Nu respectă nimic şi nu se gândesc decât să-şi cultive propriile vicii, chiar dacă ar fi să vină după ei potopul." (Camil Petrescu)
vanghelis007
Erou
*****

Popularitate: 2
Mesaje: 623


Vezi Profilul Adresa de email
« Răspunde #11 : 27 Septembrie 2015, 22:51:10 »

Ai perfecta dreptate si te rog sa ma ierti ca am fost nepoliticos fata de tine. Important este ceea ce iti place. Restul nu mai conteaza. Iti doresc numai bine.
Memorat
Pagini: 1 [2]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: