28 Martie 2024, 22:17:55 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Reprezentanţi/reporteri voluntari pentru Citatepedia.ro şi GaleriaDeArta.com  (Citit de 14369 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
Lucian Velea
Administrator
Senior
*****

Popularitate: 51
Mesaje: 460



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« : 22 August 2008, 19:47:35 »

Ţi-ar plăcea să participi la promovarea unor evenimente culturale?

De-a lungul timpului, am stabilit legături cu numeroase instituţii, asociaţii şi fundaţii, edituri şi alte firme implicate în activităţi cu caracter cultural, iar numărul unor astfel de colaborări este în continuă creştere. Primim din ce în ce mai multe invitaţii de a participa la diferite evenimente (avanpremiere de teatru şi film, lansări de carte, vernisaje de expoziţii, conferinţe de presă etc), dar pe marea majoritate nu le putem onora (fiind o activitate de voluntariat, cei câţiva colaboratori actuali nu sunt întotdeauna disponibili).

De aceea, căutăm să extindem numărul colaboratorilor voluntari cu cât mai mulţi iubitori de cultură (nu neapărat specialişti) din diferite mari oraşe ale ţării, ba chiar şi din străinătate.

Dacă ţi-ar face plăcere să colaborezi, trimite un mesaj prin formularul de contact cu următoarele informaţii:
- nume
- vârsta
- pregătire
- de ce ţi-ar plăcea să participi şi în ce domenii (teatru, film, arte plastice, literatură etc)
- localitatea în care te afli / zona în care poţi participa la evenimente
- zilele şi intervalele orare în care îţi manifeşti disponibilitatea (fără ca aceasta să fie o obligaţie); trebuie ţinut cont că unele evenimente au loc dimineaţa, în cursul săptămânii

Te vom include în agendă şi, în funcţie de informaţiile trimise, te vom anunţa când apare un eveniment care ţi se potriveşte. Dacă eşti de acord să reprezinţi www.citatepedia.ro sau www.galeriadearta.com la eveniment, îi anunţăm pe organizatori. După eveniment, aşteptăm impresii scrise, preferabil un articol, eventual şi fotografii. Materialul va fi adăugat pe unul dintre site-uri cu semnătura ta.

Fiind o activitate de voluntariat, nu există avantaje financiare directe. Pot exista unele avantaje indirecte (ne străduim să fie), dar nu există nicio garanţie în acest sens. Pentru studenţii care au nevoie de internship (practică), putem acorda adeverinţă care să ateste colaborarea la aceste site-uri.

Pentru orice nelămurire, nu ezitaţi să ne contactaţi.
« Ultima modificare: 08 Noiembrie 2008, 20:55:22 de către Lucian Velea » Memorat
Ana
Vizitator


Adresa de email
« Răspunde #1 : 13 Ianuarie 2009, 13:30:33 »

Daca mai e valabil anuntul, eu as fi interesata sa aflu mai multe detalii. Locuiesc in Londra si imi place sa particip la diferite evenimente culturale.  Ati putea, va rog, sa-mi dati o adresa de e-mail pe care sa putem lua legatura? Va multumesc.  Adresa mea este romaniancentre@yahoo.com. Va multumesc. Ana
Memorat
Lucian Velea
Administrator
Senior
*****

Popularitate: 51
Mesaje: 460



Vezi Profilul WWW Adresa de email
« Răspunde #2 : 13 Ianuarie 2009, 17:44:55 »

Da, rămâne valabil (dacă intervine vreo schimbare, voi adăuga un mesaj în acest sens).

Ţi-am scris prin e-mail, ţinem legătura.
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: