28 Martie 2024, 10:25:47 *

Autentifică-te cu numele de utilizator, parola şi precizează durata sesiunii.
 
   Pagina principală   Ajutor Caută Calendar Membri Autentificare Creează un cont  
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
Autor Subiect: Suzuki  (Citit de 18975 ori)
0 Utilizatori şi 1 Vizitator pe acest subiect.
vanghelis007
Erou
*****

Popularitate: 2
Mesaje: 623


Vezi Profilul Adresa de email
« : 30 Mai 2012, 06:19:46 »

Suzuki a avut o femeie si aceea fiind ceva mai tanara decat el, a fugit cu un altul, desi gurile rele spun ca a mers la pas ca sa nu starneasca praful. Dupa cateva incercari nereusite facute pe cateva site-uri de socializare, unde existau foarte promisiuni si sperante, Suzuki s-a hotarat sa se intoarca la realitatea vitrega, oricat de incomoda este ea. Stim cu totii cum se intampla. Aratam mereu catre buba din capul celuilalt de parca nasul nostru nu are negi iar cuvintele noastre nu suna fonfait.Asa se face ca dupa un timp, Suzuki a gasit o femeie prin alte localitati si s-a insurat. Femeia fusese maritata dar nu se stie din ce motive sotul ei isi luase lumea in cap si picioarele la spinare. Acum, Suzuki nu era o fiinta perfecta.Statea cu babuta lui si discutau de toate cate se intampla in lume dar mai ales pe site-urile literare. Ori stand asa in pat rasturnati cu fata in sus, unde nu se pune pacla pe ochii si sufletul femeii si incepe sa povesteasca cat de ticalos este Suzuki, in vreme ce fostul ei sot, parea ca este Fat-Frumos cel Neprihanit. Gesturile acestuia erau decupate din Nekerman, cata vreme ale lui Suzuki nu aveau supletea si gingasia florilor, parand mai repede ca se aseamana cu acelea ale unei tufe de trandafiri fara flori dar plina cu spini tot asa cum Azorel seamana cu un putinei umplut cu purici.Rabda bietul om cat rabda, gandindu-se ca fara indoiala femeia gasise un altul, ceva mai parfumat decat el, chiar daca era inferior primei iubiri ce ramasese in mintea acesteia nestearsa. Asa se intampla in majoritatea cazurilor.Iubim intotdeauna ceea ce nu avem iar ceea ce avem indepartam usurel cu piciorul sa vada lumea cat suntem de independenti. Dar intr-o zi Suzuki nu mai suporta. Cum stau amandoi in pat, numai ce incepe femeia:
-Dragul meu, imi pare rau ca trebuie sa ti-o spun, dar sotul meu, Dumnezeu sa-l ierte-isi creease femeia un ascendent asupra sotului pentru ca mort nu mai avea dreptul la replica.
Dar Suzuki nu mai astepta si dintr-o data , o imbranci, de cazu muierea cu picioarele in sus si toate lenjurile de-a valma peste dansa.
-Cutremur!!!-racni femeia.-Abia dupa ce isi reveni din spaima, se uita mirata la Suzuki si il intreba din ochi ce se intamplase.
-Draga mea -ii raspunse Suzuki.- Iti amintesc ca patul acesta este facut doar pentru doua persoane. Daca mai apare o persoana in plus, unul dintre noi doi va trebui sa doarma pe dusumea.
Memorat
Pagini: [1]
  Trimite acest subiect  |  Imprimă  
 
Schimbă forumul: